YellowPear

O BLOGU

„Ciesz się małymi rzeczami,
bo może któregoś dnia obejrzysz się za siebie
i zdasz sobie sprawę, że były to rzeczy ważne”
Robert Brault

Yellow Pear to miejsce dla ludzi kreatywnych, którzy doceniają piękno w małych chwilach. Dla miłośników wartościowej książki, dobrego filmu i emocjonalnej muzyki. Dla osób pełnych pasji, która ubarwia codzienność i sprawia, że życie, będące ogromnym wyzwaniem, staje się jednocześnie prawdziwym szczęściem. 

DLACZEGO

Jednym z moich ulubionych przedmiotów na studiach była Historia Języka Polskiego. Po zdanym egzaminie, podczas dosyć luźnej rozmowy z Panią Profesor, padło stwierdzenie: „Mam nadzieję, że zdaje sobie Pani sprawę, jakie jest pochodzenie Pani nazwiska”…

Nie zastanawiałam się nad tym. Mężatką byłam dopiero od trzech miesięcy i nawet nie zdążyłam wymienić dokumentów. Wtedy Pani Profesor zawołała do sali mojego Męża i wygłosiła, specjalnie dla nas, mini wykład.

W XVI wieku we Włoszech pojawiła się nowa odmiana gruszy. Bardzo smaczna i słodka. Miała jasnożółtą skórkę, na której czasami pojawiały się drobne cętki. Owoc był soczysty i delikatnie kwaskowaty. Zyskała nazwę Bera Biała. I to właśnie od nazwy tej Gruszy, zdaniem Pani Profesor, najprawdopodobniej pochodzi moje obecne nazwisko.

Gruszki jadamy i uwielbiamy, a odcienie żółtego są dla mnie symbolem słońca – ciepła domowego ogniska, więc z nadaniem nazwy blogowemu „pamiętnikowi” problemu nie było.

MISJA

Wyrzuć czego za dużo i nieś tylko tyle,
ile możesz udźwignąć”
Arystyp z Cyreny

Swoimi słowami w każdym tekście chciałabym zatrzymać Cię na chwilę i pomóc w zweryfikowaniu podejścia do własnych potrzeb i możliwości. W taki sposób, by gorsze dni nie stały się dla Ciebie porażką, a jedynie chwilą, która minie i po której na pewno wyjdzie słońce. Pokażę Ci, że mimo przeszkód, które stają na drodze każdego z nas, możesz odkryć w sobie pasję, obudzić optymizm, zrealizować wyznaczone cele i spełnić marzenia. 

STYL BLOGA

Trwaj tylko w słońcu,
bo nic pięknego nie rośnie w ciemności”
Friedrich Schiller

Na blogu publikuję w trzech kategoriach.

EDUKACJA
– PRACA, PROJEKTY, SZKOLENIA

Edukacja zawiera w sobie to wszystko, co łączy się z moją pracą zawodową. Tu przeczytasz o tym, co robię na co dzień, jakie projekty realizuję oraz w jakich szkoleniach i warsztatach biorę udział.

KULTURA
– KSIĄŻKA, FILM, TEATR

Kategoria, w której przedstawiam to, co mi w duszy gra. W zakładce znajdują się recenzje przeczytanych książek, zarówno tych „moich” jak i znajdujących się na półkach w działach literatury dla dzieci, wywiady z autorami oraz moje trzy grosze na temat filmów i seriali, które oglądam. W przyszłości pojawią się również teksty dotyczące teatru.

REFLEKSJE
– RODZINA, BLOGOWANIE, INSPIRACJE

Mój codzienny lifestyle. Rozważania na temat tego, co jest mi bliskie. Znajdziesz tu m.in.: zagadnienia dotyczące fotografii, planowania zadań, dokumentowania wspomnień, ale również teksty bardzo osobiste, związane z chorobą mojej córki oraz bliskością między rodzicami niepełnosprawnego dziecka.

Otaczam nas kolorami nieba i słońca, by wzbudzić same pozytywne odczucia. Dodaję jednak do tego szczyptę miłości, bo życie bez kolorytu to żadne życie. 

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki, jeśli nie zostały inaczej podpisane, są mojego autorstwa, proszę więc Czytelniku byś to uszanował i nie wykorzystywał ich bez mojej zgody.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Poznajmy się bliżej

Przede wszystkim Mama.

Z wykształcenia filolog polonista, literaturoznawca i językoznawca, grafik DTP.

Z zamiłowania choreograf tańca ludowego, fotograf.

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń